Fidget spinner – dlaczego jest taki wyjątkowy?

Fidget spinner od dwóch lat cieszy się niebywałą popularnością. Zabawka ta swoją „karierę” rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych już w latach 90., jednak moda na nią wróciła i szybko opanowała niemal cały świat. Ten niewielki, niepozorny produkt zyskał uznanie zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych – nic więc dziwnego, że jest obecnie tak bardzo pożądanym gadżetem reklamowym. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić dlaczego inwestycja w spinnery to zdecydowanie dobry pomysł.

1. Ćwiczy koncentrację i zdolności manualne

Fidget spinner tylko z pozoru jest łatwy w obsłudze. Wprowadzony w ruch, może kręcić się bardzo długo, ale wszystko zależy od opanowania odpowiedniej techniki, dzięki której uda nam się nad nim w pełni zapanować. Opracowywanie jak najlepszych rozwiązań pozwala zaś ćwiczyć koncentrację i zdolności manualne, co tylko potwierdza, że jest to gadżet idealny nie tylko na najmłodszych.

2. Motywuje do pracy

Podpunkt drugi wynika bezpośrednio z pierwszego: chęć osiągania jak najlepszych wyników i wykonywania coraz bardziej zaawansowanych tricków wymaga nieustannej pracy. Fidget spinner ma zatem działanie motywujące, zachęcające do samorozwoju, wyznaczania sobie nowych celów i ćwiczenia samodyscypliny. Efekty podjętych działań będą natomiast widoczne także w innych sferach życia, niekoniecznie związanych z rozrywką, na przykład w pracy lub szkole/na uczelni.

3. Odpręża i relaksuje

Spinner to dobry patent na stres. Wprawianie go w ruch oraz uważne śledzenie jego pracy działa uspokajająco, pozwala ukoić nerwy i zredukować napięcie. Bez zawahania można zatem stwierdzić, że fidget spinnery umożliwiają efektywny relaks i odprężenie – zwłaszcza w czasie krótkich przerw w pracy lub podczas jazdy tramwajem, albo autobusem. Każdą wolną chwilę możemy poświęcić na zabawę tym niewielkim, lekkim gadżetem.

4. Nie hałasuje

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, fidget spinner jest niebywale lekki, a jego praca opiera się na bardzo prostym mechanizmie, który działa bardzo cicho. To zaś sprawia, że produkt ten możemy mieć zawsze przy sobie, korzystając z niego niemal wszędzie. Nikomu nie będzie przeszkadzać, nam natomiast zapewni wciągającą zabawę na wiele godzin!

5. Edukuje

Choć – jak napisaliśmy w poprzednim akapicie – fidget spinner opiera się na prostym mechanizmie, nie znaczy to, że nie ma on właściwości edukacyjnych. Wręcz przeciwnie! Jest to świetny, nienachalny patent na naukę zarówno tych podstawowych, jak i tych bardziej zaawansowanych praw fizyki – zachęcamy więc każdego rodzica, aby dał szansę spinnerom i za ich pomocą wprowadzał swoje pociechy w świat fascynujących zjawisk.

Jak więc widać, fidget spinner może okazać się świetnym gadżetem reklamowym – przede wszystkim dla firm, które swoją ofertę kierują do dzieci oraz ich rodziców. Branża rozrywkowa i edukacyjna nie powinna go ignorować, ponieważ oferuje on naprawdę wiele możliwości!

[Głosów:4    Średnia:5/5]