Powerbank – kiedy warto mieć go przy sobie?

Powerbank, czyli bank energii, to narzędzie niezwykle praktyczne i wygodne, które przyda się każdemu, kto na co dzień otacza się urządzeniami mobilnymi, korzystając z nich niemal w każdej chwili, zazwyczaj wręcz odruchowo.

Nic zresztą dziwnego, że powerbanki zyskują na popularności właśnie teraz, bowiem w ciągu ostatnich kilku lat smartfony oraz tablety przestały pełnić jedynie funkcję ekskluzywnego gadżetu, stały się natomiast przenośnymi biurami, multimedialnymi bazami, podręcznymi aparatami, ekwiwalentami komputerów i w końcu – telefonami. Warto więc wskazać, w jakich sytuacjach wspomniane akcesoria eksploatowane są najbardziej intensywnie (przez co wymagają regularnego, częstego ładowania), skupiając się na tych okolicznościach i miejscach, w których dostęp do źródła prądu nie jest aż tak oczywisty.

1. Na uczelni

Najczęstszą przyczyną szybkiego rozładowywania się urządzeń mobilnych jest wzmożone korzystanie z zainstalowanych na nich aplikacji, które to natomiast wymagają połączenia z Internetem. Nic więc dziwnego, że po kilku godzinach spędzonych na uczelni, nasze smartfony i tablety będą potrzebowały dodatkowej dawki energii – coraz powszechniejszą praktyką jest bowiem sporządzanie notatek właśnie na tego typu sprzętach, jednocześnie szukając dodatkowych informacji w Sieci. Patent ten jest w pełni wygodny, umożliwia też odpowiednie segregowanie materiałów i gromadzenie ich w specjalnie wyznaczonych folderach. Dzięki temu, niezbędne treści zawsze będą przejrzyste i gotowe do szybkiej, wielokrotnej modyfikacji. Niestety, w salach wykładowych nie ma zbyt wielu źródeł zasilania, a jeśli są – nie będą one w zasięgu wszystkich studentów, tak więc powerbank jest tutaj zdecydowanie komfortowym rozwiązaniem.

2. Na wycieczce

Ustaliliśmy już, że smartfony i tablety mamy przy sobie po to, aby na nich pracować. To jednak nie wszystko, bowiem w ich podstawowym wyposażeniu znajdują się też takie aplikacje, które mogą okazać się niezbędne podczas pieszej bądź też rowerowej wycieczki. Mowa, rzecz jasna, o mapach i nawigacji, ułatwiających nam ustalenie jak najbardziej optymalnej trasy, zmierzenie pokonanej odległości oraz zlokalizowanie wybranego miejsca, jeśli poruszamy się po terenie, który nie jest nam dobrze znany. Niestety, korzystanie z tej – jakże dogodnej! – funkcji sprawia, że nasza bateria będzie wręcz błyskawicznie się rozładowywać, ostatecznie więc korzystanie z urządzenia mobilnego będzie raczej uciążliwe niż satysfakcjonujące. Jak temu zaradzić? Zabierając ze sobą naładowany powerbank, który nie zajmuje dużo miejsca w plecaku/torbie/kieszeni, pozwala natomiast na spokojne i swobodne łączenie się z Siecią bez ryzyka, że za moment wyłączy nam się ekran.

3. W podróży

Krótka, relaksacyjna wycieczka to jednak nie wszystko, bowiem z podobnych funkcji smartfona i tabletu korzystać będziemy w trakcie długiej podróży, np. pociągiem lub autobusem. Co więcej, kilka (a nawet kilkanaście!) godzin spędzonych w jednym miejscu może wiązać się z nieznośną monotonią, dlatego w takiej sytuacji często sięgamy po dobry film, ulubiony serial i ciekawą muzykę lub robimy sobie internetowe prasówki. Żeby mieć więc pewność, że za moment nasz sprzęt się nie rozładuje, przez co nie tylko stracimy dostęp do rozrywki, ale też możliwość pisania SMSów, wykonywania połączeń telefonicznych i zaglądania do map (dzięki którym łatwiej będzie nam trafić do celu podróży po opuszczeniu środka transportu), koniecznie trzeba mieć przy sobie wysokiej jakości powerbanka. Sprawi on bowiem, że nasza wyprawa będzie o wiele bardziej przyjemna, a czas upływać będzie znacznie szybciej.

Wśród jakich opcji wybierać?

Opcji do wyboru mamy naprawdę sporo, a wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz upodobań estetycznych. W naszej ofercie znaleźć można wiele propozycji – począwszy od powerbanków metalowych, poprzez skórzane, na solarnych kończąc, dysponujemy też wariantami wielofunkcyjnymi, posiadającymi głośnik lub podświetlenie. Niezależnie jednak od tego, nad którą wersję się zdecydujemy, zakupując powerbank w Memorabbit dostajemy gwarancję najlepszego, wydajnego i profesjonalnego sprzętu.

[Głosów:3    Średnia:5/5]