Wykonujesz te zawody? W takim razie koniecznie musisz mieć pendrive’a! #2

Pod koniec sierpnia opublikowaliśmy na naszym blogu wpis pt. „Wykonujesz te zawody? W takim razie koniecznie musisz mieć pendrive’a”. Dziś kontynuujemy podjęty wówczas wątek, uzupełniając go o kolejne informacje. Komu zatem przyda się przenośna pamięć USB i dlaczego w odniesieniu do niektórych profesji jest ona wręcz niezbędna? Wyjaśniamy poniżej!

1. Dziennikarz

Nie ulega wątpliwości, że każdy dziennikarz powinien zaopatrzyć się w wysokiej jakości pendrive’a, na którym przechowywał będzie nie tylko przygotowane przez siebie teksty, ale też wszelkie materiały, które są niezbędne do opracowania publikacji. Nie mamy tu jednak na myśli tylko dokumentów tekstowych – na pendrive’y zgrywać możemy również pliki audio, na przykład nagrane wywiady, pliki wideo (kiedy zajmujemy się głównie dziennikarstwem telewizyjnym, ale również internetowym) oraz zdjęcia, którymi opatrzyć zamierzamy napisany artykuł. Inwestując w przenośną pamięć USB, zdecydowanie ułatwimy sobie pracę i sprawimy, że będzie ona bardziej komfortowa. I jeszcze jedna ważna kwestia: pendrive’y pozwalają skutecznie zabezpieczyć zgromadzone dokumenty!

2. Copywriter

Pendrive przyda się również każdemu, kto pracuje w tzw. branży kreatywnej, na przykład copywriterom. Specjalizacja ta polega bowiem na ciągłym obcowaniu z tekstem, a dokumenty tekstowe warto zapisywać w jednym, bezpiecznym miejscu, gdzie będą one dobrze skatalogowane. W ten sposób też łatwiej przygotować swoje portfolio, które następnie zabrać możemy na rozmowę z potencjalnymi klientami – bez konieczności dźwigania o wiele cięższego i mniej wygodnego laptopa.

3. Grafik

Podobnie sprawa ma się z grafikiem, czyli kolejnym przedstawicielem branży kreatywnej. Pendrive to narzędzie wręcz niezbędne w pracy grafika, który często spotyka się z klientami w celu zaprezentowania i omówienia przygotowanego projektu oraz wprowadzenia ewentualnych poprawek. Zamiast więc na każde spotkanie zabierać laptopa, lepiej mieć przy sobie niewielki, kompaktowy pendrive, który zmieści się w kieszeni, a nawet w portfelu.

4. Pisarz

Jeśli mowa o kreatywnych zawodach, nie można pominąć pisarzy! Dlaczego zatem powinni oni zainwestować w dobre, wytrzymałe pendrive’y? Odpowiedź jest prosta: ponieważ koniecznie muszą oni zadbać o kopie zapasowe swoich prac! Napisanie książki to proces czasochłonny i długotrwały, dlatego nie można pozwolić, by awaria komputera zniszczyła efekt wytężonej, często wieloletniej pracy. Pamiętajmy więc o częstej archiwizacji plików tekstowych na zewnętrznych nośnikach – w innym wypadku możemy je stracić w najmniej oczekiwanym momencie.

A Wy? Które profesje dodalibyście do niniejszej listy?

[Głosów:2    Średnia:5/5]