5 przenośnych pomysłów na twój pendrive

Pomysł 1: Niebieski port

USB 3.0 oferuje SuperSpeed, który zapewnia transfer danych dziesięciokrotnie szybszy niż jego poprzednik USB 2.0, zarówno jeżeli chodzi o prędkość odczytu jak i i zapisu danych. Laptopy i komputery stacjonarne zawierają zazwyczaj kilka portów, do których będziemy mogli podłączyć naszego pendrive’a. Nie wszystkie z tych portów mogą jednak w pełni umożliwiać skorzystanie z potencjału USB 3.0, na przykład jego szybkości. Porty przeznaczane dla nowszego modelu pendrive’ów posiadają w większości wypadków widoczny gołym okiem niebieski pasek wewnątrz otworu. Inne posiadają wygrawerowane nad nim oznaczenie SS (SuperSpeed). Podłączenie naszego USB 3.0 do odpowiedniego portu umożliwi nam dostęp do jego pełnego potencjału.

Pomysł 2: Pendrive + Smartfon

USB OTG – czyli inaczej USB ”On The Go”’ to niewielki kabel, który możemy zakupić za kilka złotych w wielu sklepach internetowych. Kabel z jednej strony zakończony jest takim samym wejściem jak ładowarka telefonu, a z drugiej wyposażony jest w USB. Obecnie działa z oprogramowaniem Android i jest kompatybilny głównie z telefonami marki Samsung. Połączenie telefonu z pamięcią zewnętrzną otwiera wiele nowych możliwości, gdyż pliki można swobodnie przenosić pomiędzy dwoma urządzeniami. Pamięć twojego telefonu jest zapełniona i nie możesz zrobić zdjęcia, ani pobrać nowej aplikacji? Po prostu przerzuć zdjęcia i inne pliki z telefonu na pendrive! Możesz również przerzucić dane z pendrive’a na telefon, żeby przesłać je bez konieczności korzystania z komputera z podłączeniem do internetu. Możliwości i zastosowań tego połączenia jest coraz więcej!

Pomysł 3: Klucz

Dzięki bezpłatnym programom dostępnym w internecie (takim jak Predator), można zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Pendrive przypisany do laptopa zamienia się w klucz bez którego dostęp do laptopa zostaje zablokowany. W momencie wyjęcia pendrive’a ze slotu komputer od razu się blokuje. Umożliwia tym samym korzystanie z niego tylko posiadaczowi klucza.

Pomysł 4: Ikona

Gdy patrzymy na pendrivy gołym okiem to możemy z łatwością rozróżnić je dzięki kształtom, rozmiarom i kolorom. Dla komputera różne nośniki pamięci wyglądać mogą jednak identycznie. Jeżeli pracujesz na komputerze, do którego jest podłączonych kilka pendrive’ów, to może się zdarzyć, że kopiowane pliki wrzucimy na inny dysk niż nam się wydaje. Zwykle o takim błędzie dowiemy się już za późno. Żeby uniknąć tego problemu możemy nadać naszemu USB unikatową ikonę. Aby tego dokonać:

1) Odszukaj lub stwórz ikonę twojego wyboru. Internet jest pełen gotowych i darmowych ikon do wykorzystania. Upewnij się, że jest to plik .ico

2) Nazwij swoją ikonę jak chcesz, np. ”memo” i umieść ją na swoim pendrive

3) Otwórz Notatnik, stwórz ”nowy dokument tekstowy” i wpisz:

[AutoRun]

label=memorabbit

ICON=memo.ico

4) Zapisz powstały dokument na pendrive pod nazwą AUTORUN.INF jako typ „Wszystkie Pliki”

5) Gotowe! Dzięki tym dwóm malutkim plikom na twoim nośniku pamięci nie będziesz mieć problemów z odnalezieniem go na dowolnym komputerze, do którego go podepniesz.

Pomysł 5: Przenośna baza

Dzięki PortableApps możesz pobrać wiele darmowych, znanych ci programów i zapisać je na swoim pendrive. Programy są skonfigurowane i gotowe do użycia. Można skorzystać z nich bez konieczności wcześniejszego ich instalowania. Jednocześnie w takiej sytuacji, gdy ktoś da nam dostęp do swojego komputera, będziemy mogli się na nim poruszać bez pozostawiania za sobą żadnych zainstalowanych programów. Wciąż jednak będziesz mógł korzystać ze znanych ci programów, w których dobrze się poruszasz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

seventeen − 5 =