Wykonujesz te zawody? W takim razie koniecznie musisz mieć pendrive’a!

Zazwyczaj podkreślamy na naszym blogu, że pendrive’y to świetne gadżety reklamowe, które wspomogą skuteczną promocję marki i/lub oferowanych usług. To jednak nie wszystko, ponieważ przenośna pamięć USB jest także – po prostu – niezwykle praktyczna i od wielu lat stanowi jedno z podstawowych narzędzi pracy. Zwłaszcza wśród tych osób, które na co dzień pracują z dużą ilością danych, często przygotowują najróżniejsze prezentacje i pojawiają się na różnego rodzaju konferencjach, czy też spotkaniach biznesowych. W dzisiejszym wpisie podpowiemy więc, dla kogo pendrive’y są nie tylko pomocne, ale wręcz niezbędne.

1. Fotograf

Zdjęcia ze ślubów, komunii, chrztów, uroczystości rodzinnych i innych ważnych wydarzeń muszą być bezpiecznie przechowywane. To jednak nie wszystko: często przenosi się je na inne nośniki – ważne więc, aby można było z nimi łatwo i szybko się przemieszczać. Nic więc dziwnego, że w pracy fotografa pendrive’y są nieocenione – wykonane zdjęcia w każdej chwili i w każdym miejscu można zaprezentować klientom, zgrać na płytę i wydrukować. Wszystko musi działać tu płynnie, także komunikacja ze zleceniodawcami – dobrze więc mieć przenośną pamięć USB zawsze przy sobie!

2. Pracownik naukowy

Kto jeszcze często pracuje z danymi? Oczywiście pracownicy akademiccy, prowadzący działalność badawczą i/lub dydaktyczną. Częste wyjazdy na konferencje, gościnne wykłady i liczne podróże – tutaj zdecydowanie potrzebny jest pendrive! Między innymi po to, aby przechowywać na nim ważne prezentacje multimedialne, materiały potrzebne do sprawnego przeprowadzenia zajęć, dokumentację z prowadzonych badań oraz inne pomoce naukowo-dydaktyczne.

3. Prawnik

Pracownicy kancelarii przygotowują setki, jeśli nie tysiące pism procesowych, umów i opinii prawnych, które koniecznie przechowywać należy w dobrze zabezpieczonym miejscu. Jednocześnie zadbać trzeba o to, aby dokumenty te zawsze były łatwo dostępne, aby w każdej można było do nich zajrzeć. Przenośna pamięć USB o dużej pojemności to zatem rozwiązanie idealne – także dlatego, że jest ono niesamowicie wygodne. Niezbędne materiały można bowiem zaprezentować klientowi na ekranie laptopa, co z pewnością jest bardziej komfortowe od nerwowego przeszukiwania teczek, czy segregatorów.

4. Przedstawiciel handlowy

Przedstawiciele handlowi muszą być w stu procentach mobilni, a także dobrze zaopatrzeni w materiały pomocnicze, takie jak prezentacje multimedialne, broszury, czy ulotki. Zamiast jednak dźwigać walizki pełne dokumentów, mogą mieć oni przy sobie jedynie lekkiego, poręcznego laptopa. Częste wyjazdy służbowe i spotkania z klientami wymagają dobrej organizacji, a także terminowości – zabieranie w trasę zbyt dużego i ciężkiego bagażu nie będzie zaś wygodne. Lepiej mieć eleganckiego pendrive’a, który bez problemu zmieści się w portfelu lub kieszeni.

A Wam kiedy przydaje się pendrive? Dajcie znać, w jakich sytuacjach najczęściej z niego korzystacie! Pamiętajcie też, że w naszym sklepie nabyć możecie niezwykle eleganckie pendrive’y reklamowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]