Pendrive idealny – jaki powinien być?

Obecnie niemal każdy korzysta z pendrive’a: zabieramy go do pracy, na uczelnię, a nawet na spotkanie ze znajomymi, aby pokazać ciekawe zdjęcia i podzielić się interesującymi nas treściami. Warto więc zadbać o to, żeby zakupiony przez nas pendrive był jak najwyższej jakości i służył nam jak najdłużej. Na jakie aspekty zatem zwracać uwagę, by cieszyć się z udanej inwestycji? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.

1. Jakość wykonania

Zaczynamy przewrotnie, ponieważ od cechy, na którą wiele osób nie zwraca uwagi, poszukując idealnego pendrive’a. Tworzywo, z jakiego został wykonany ten niewielkich rozmiarów gadżet, jest jednak ogromnie ważne – w końcu chodzi o to, by pendrive był wytrzymały, odporny na uszkodzenia, niezawodny, bezpieczny w użytkowaniu i… lekki. Sporo dostępnych na rynku pamięci USB bardzo szybko się psuje, najczęściej w wyniku nawet najdrobniejszych uszkodzeń mechanicznych. Zadbajmy więc o to, by zaopatrzyć się w sprzęt, który nie będzie awaryjny – w innym razie może on odmówić nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, co zawsze jest bardzo stresujące. Na jakie materiały warto zwrócić uwagę? Na pewno na ekologiczne drewno, ekoskórę, twardy plastik, aluminium, a także na konstrukcje metalowe – wszystkie je znajdziecie natomiast w naszym sklepie!

2. Dizajn

Skoro mówimy o jakości wykonania, warto wspomnieć też o dizajnie. Wiele firm zakupuje pendrive’y w celach reklamowych – chcąc przyciągnąć klientów, należy jednak postawić na oryginalność i wyjątkowość produktu. Oprawa graficzna pamięci USB powinna być ciekawa i unikatowa – tak, by przyciągała uwagę i zapadała w pamięć. To, na jaki wzór się zdecydujemy, zależy natomiast od branży, w jakiej działamy. Dla przykładu, idealne dla branży medycznej oraz farmaceutycznej są metalowe pendrive’y w kształcie karty kredytowej, które posłużyć mogą również za nietypową, ale bardzo elegancką wizytówkę. To jednak nie wszystko: USB reklamowe w kształcie opaski to również doskonały pomysł, podobnie jak pendrive w kształcie długopisu, który przyda się każdemu studentowi i pracownikowi biurowemu. Rzecz jasna, to tylko kilka z wielu możliwości – zachęcamy więc, by zapoznać się z naszą pełną ofertą.

3. Co jeszcze?

I na koniec to, o czym mówi i pisze się najczęściej: szybkość transmisji danych, pojemność oraz cena. Te trzy czynniki zdecydowanie należy brać pod uwagę, kupując pendrive’a. Pamięć USB powinna działać sprawnie i bez usterek, powinna też oferować wystarczająco dużo miejsca, by możliwe było korzystanie z niej na co dzień, bez konieczności decydowania o „hierarchii” przechowywanych na niej plików. Oczywiście, wszystko zależy od naszych potrzeb, jednak nie warto kupować pendrive’a, którego za chwilę będziemy musieli wymieniać na nowy model. Co do ceny zaś – musi być ona przede wszystkim rozsądna i adekwatna do możliwości sprzętu. Tak, jak ma to miejsce w naszym sklepie!

Jak widać, wybór odpowiedniego pendrive’a wcale nie jest łatwy, ale uspokajamy: w katalogu Memorabbit dostępne są wyłącznie takie produkty, które spełniają wszystkie opisane powyżej wymagania!

[Głosów:2    Średnia:5/5]